Vydejte se cestou přírodních parfémů a šetřete naši přírodu

Parfém najdeme u každé ženy, ale i u mužů. Parfémy se staly přirozenou součástí našich životů. Na trhu existuje stovka nejrůznějších značek a výrobců. Ti dokážou nakombinovat vůně, o kterých se Vám snad ani nesnilo. Ale, která z Vás přemýšlela, z čeho jsou parfémy vyrobeny? Bohužel se často nejedná o přírodní zdroje, což je obrovská škoda, protože příroda dokáže vykouzlit ty nejlepší vůně. Ty jsme ale bohužel přestaly využívat. Jak je to s přírodními parfémy?

Vůni v životě potřebujeme

O tom, že potřebujeme ke spokojenému životu vůni, nemusí být ani řeč. Vůně dokáže člověka nabudit k lepším výkonům v práci, umí uklidňovat, ale často i navozovat skvělou atmosféru domova. S vůní se potkáváme na každém kroku a bez ní by byl život o kus prázdnější. Bohužel se často stává, že nám začíná mnohem více vonět vůně, která je připravená uměle. To je velká škoda, protože v přírodě se dá najít řada zdrojů, které nádherně voní a budete s nimi jako královna. Vůně jsou nezbytné a ne náhodou se využívají v rámci aromaterapie. U ní se právě navozuje jako harmonie duše, tak se ale využívá i léčebných účinků. V přírodě jsou vůně, které Vám pomohou, když máte rýmu, bolí Vás hlava nebo se potřebujete uklidnit a jít spát.

Parfémy nesmí být jen chemicky vyrobené

O tom, že je lepší využívat parfémy vyrobené přírodní cestou, asi není potřeba diskutovat. Nemusíte být zrovna ekolog, abyste věděli, že vůně v přírodě se nedají ničím lepším nahradit. Pokud byste se podívali do klasického parfému, najdete v něm až 250 chemických látek. A to je už obrovské množství! Parfémy, které nejsou vyrobené přírodní cestou, mohou vyvolat pálení očí, alergické reakce na kůži, závratě, nevolnost nebo dokonce i bolest hlavy. Navíc, pokud bude ve Vaší domácnosti využívat uměle vyrobené parfémy jen jeden z Vás, můžete je dýchat a účinek je stejný. Nejlepší je přejít na přírodní cestu.

Esenciální rostlinné oleje jsou klíčem k úspěchu v přírodně cestě

Pokud máte zájem o kvalitní parfémy, můžete využít například kódu Notino sleva a ještě ušetříte. Abyste získali kvalitní přírodní parfém, je potřeba, aby výrobce používal esenciální rostlinné oleje. Díky nim je vůně daleko jemnější a o hodně přirozenější. Dobrým příkladem je například levandule. Samotné levandulové pole voní na míle daleko, pokud levanduli přenesete do parfému, asi si umíte představit, jak krásnou a uklidňující vůni tím získáte. Pokud budete využívat parfémy z přírodních zdrojů, často tím podpoříte chudé regiony, které se živí tím, že pěstují přírodní složky do parfémů. A budete zároveň i ekologičtí a podpoříte zmenšení dopadů chemické výroby na zemi.

Začít můžete s přírodními parfémy s alkoholovou složkou

Přechod z chemicky vyrobených parfémů na ty přírodní není úplně jednoduché, je to hodně o zvyku. Pokud s tím teprve začínáte, doporučuje se ohlédnout po parfémech, které v sobě obsahují alkohol. Další možností jsou totiž tuhé oleje a olejový parfém. Tyto přírodní parfémy s obsahem alkoholu jsou vůní nejblíže právě těm, které si běžně kupujete v obchodě, a jsou tvořeny chemickou cestou. Je ale potřeba počítat s tím, že nevoní tak intenzivně. To ale nevadí, protože pro Vás bude tato vůně dostačující a velmi rychle si na ni zvyknete. Postupně pak můžete přejít na parfémy se zbylými složkami, o kterých jsme mluvili.

S parfémy jde často ruku v ruce i oblečení. Některá z Vás bude mít ráda sladkou vůni a k tomu kombinaci růžového nebo světle modrého oblečení, jiná zase bude volit variantu černého outfitu s intenzivnější vůní. Pokud si chcete koupit pěkný outfit, doporučujeme kód About You sleva. Díky němu ušetříte a budete spokojené.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram