Kde v Praze najít základní a mateřskou školu, s níž budete plně spokojeni?

Mít malé dítko znamená spoustu radostí. Ovšem jak roste, k radostem se pomalu přidávají i povinnosti ratolestí, které by jim měly být podávány šetrně a ohleduplně. K takovým patří i docházka do mateřské školy.

Mateřská škola s kvalitním přístupem k dětem

Malé děti se vyvíjí individuálně, a to co vyhovuje jednomu, nemusí se líbit druhému. Jestliže dítě do školky nemusíte nutně dávat kvůli návratu do zaměstnání, nechte ho dozrát do věku, kdy se bude do školky mezi děti těšit. Tříleté děti často pláčou, stýská se jim, no nakonec si zvyknou, nic jiného jim nezbývá. Pokud ale rok, rok a půl počkáte, dítě se může mezi vrstevníky skutečně těšit. Přestane být na rodiče tak fixováno.

Ať už máte doma tříleťáčka nebo předškoláka, který do školky musí, určitě vám bude vyhovovat Základní škola a mateřská škola Čtyřlístek v Praze 9. Jde o typ MŠ s prvky pedagogiky M. Montessori. Kapacita 1 skupiny je 25 dětí, provozní doba je od 7 – 17 hodin. Ke školce náleží zahrada o velikosti 255 m2, jsou zde lavičky a herní prvky, jako pískoviště, houpačka, slalom…

Škola, do níž děti chodí rády

Nachází se zde i základní škola, která je menšího rodinného typu. Nachází se v klidné oblasti dál od dopravního ruchu. K ní patří velký areál školní zahrady a moderní sportoviště.

Jsou zde k dispozici dva typy výuky: běžné třídy vedené metodou činnostního učení, využívání moderní formy výuky, nebo montessori třídy – trojročí – stejný obsah učiva, alternativní metoda.

Intenzivně se škola věnuje výuce jazyků, v 1. třídě jde o AJ, od 7. třídy si pak žáci volí druhý jazyk, a to němčinu a španělštinu. Ve škole probíhají celoroční projekty, třídní projekty, plně se využívá výpočetní techniky…

Pojďte se podívat na více informací na zsdlouhylan.cz a podívejte se, co na vaše děti čeká i formou fotogalerie.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram